Čas Vánoc sice už pominul, čas nákupní horečky ale nikoli. Řada z nás totiž pod stromečkem našla hotovost a tak teď bere obchody útokem, a to nejen ty kamenné, ale především ty internetové. Jak ale vybrat ten správný eshop a nenechat se napálit?

Kvalitní zboží a služby za rozumnou cenu

Ačkoli cena patří k hlavním lákadlům, neměla by být stěžejním kritériem při rozhodování. Na prvním místě totiž stojí kvalita, jak samotného zboží, tak i spojených služeb. Pokud jsou výrobky podezřele levné, pak v tom bude s největší pravděpodobností nějaký háček. Nepříjemně překvapit vás může vyšší poštovné, poplatek za platbu, delší doba dodání nebo zboží skladem, které ovšem zrovna v tuto chvíli obchod na skladě nemá.

Příjemný design i uživatelský komfort

Ať se nám to líbí nebo ne, v první řadě nakupujeme očima – příjemný design stránek je proto klíčový, funguje totiž jako taková výkladní skříň celého obchodu. Dobře zpracovaný a přehledný web rozhoduje o tom, jestli se nám eshop líbí a zůstaneme na něm nebo raději zamíříme jinam. Proto provozovatelé eshopů investují nemalé finance do tvorby webových stránek, které budou nejen pěkné na pohled, ale především poskytnou vysoký uživatelský komfort a pohodlné ovládání. Zároveň budou přehledné, srozumitelné a zákazníci na nich rychle najdou to, co potřebují. Za tímto účelem si proto najímají odborníky z marketingových agentur, kteří jim vytvoří web na míru, v němž se dokonale snoubí líbivá grafika s uživatelskou přívětivostí.

Na drobnostech záleží

Pozornost zaměřte i na zdánlivé detaily. Jednotlivé produkty musí být dobře popsány, chybět by neměly nejen informace o ceně a dostupnosti, ale ani parametry daného výrobku, jeho přednosti a pochopitelně obrázek. Od věci není ani blog nebo rádce, který vám pomůže s výběrem – osvícení provozovatelé eshopů vědí, že kvalitní obsah dnes tvoří důležitou součást online marketingu. Zabrousit můžete také do sekce aktualit, pokud je poslední novinka už nějaký ten pátek stará, jen to ukazuje, že se obchodu někdo dostatečně nevěnuje. Jaký přístup asi bude mít ke svým zákazníkům? Pročíst si nezapomeňte také obchodní podmínky, ať vás při placení nebo reklamaci nic nezaskočí a můžete si opožděný vánoční dárek užít se vším všudy!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

5 × three =