Podnikat, rozjet si svůj vlastní byznys, stát se svým vlastním pánem a neustále se rozvíjet a zdokonalovat je stále častěji touhou mnoha Čechů. Rozjet podnikání se může zdát, jako velmi jednoduchý krok, ke kterému je zapotřebí jen dostatečná finanční investice do začátků. Rozjet podnikání správným směrem je ale mnohem složitější, než se může na první pohled zdát. Finanční investorka Margareta Křížová o tom ví jistě svoje.

Margareta Křížová – Musí vás to bavit a musíte to dělat poctivě

Investice do podnikání je samozřejmě základním faktorem k úspěchu, ale rozhodně ne jediným. A nejedná se pouze o finanční investice, ale také o investování času a úsilí. Bez toho to prostě nejde. To co děláte vás musí bavit, naplňovat a nejde to dělat jen na 50%. Pokud ano, tak nikdy nebudete schopní opravdu dokonale naplnit svůj potenciál na trhu a budete jen průměrní. Není nic horšího, než být jen průměrnou součástí trhu. Ať už se rozhodnete podnikat v jakémkoliv oboru. To je ve stručnosti shrnutí slov Margarety Křížové, jedné z nejúspěšnějších investorek a podnikatelek na našem území. Právě Margareta Křížová také začínala od naprosté nuly a jen její cílevědomost a poctivá práce jí dovedla až tam, kde je nyní. Jedno z hlavních tvrzení je ale to, že vás to musí bavit, ať už děláte cokoliv.

Musíte znát možnosti

Právě Margarety Křížová na toto téma vystupovala na Barcamp Brno. Barcamp je sérií otevřených konferencí a workshopů, zaměřených na nové trendy v internetových aplikacích, designu, nových technologiích, médiích, reklamě, podnikání a dalších souvisejících oborech. Právě zde měla Margareta přednášku a závěrem poskytla i rozhovor. Důležitým bodem rozhovoru bylo i to, že musíte znát možnosti. A to nejen možnosti své, ale také možnosti trhu a možnosti potencionálních partnerů. Důkladná připravenost ještě před začátkem podnikání je polovinou úspěchu. Snít s hlavou v oblacích ještě nikomu úspěch nepřineslo. Poctivá práce už ale ano.

Celý záznam rozhovoru a Margaretou Křížovou najdete zde – http://www.motivp.com/shop/video/Rozhovor_Margareta_Krizova_na_Equal_Pay_Day_2014

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

ten − 1 =