Zájem o operativní leasing roste a není to náhoda. Dnešní doba je uspěchaná a málokdo má čas řešit zbytečnosti. Spousta lidí je tedy vděčných, když mohou auto jen používat a nemusí řešit detaily okolo jeho správy, jako jsou přezouvání pneumatik, výběr havarijního pojištění apod.

Auta na leasing nejsou žádnou novinkou, dřív byl však v módě spíš ten klasický finanční. Při něm v podstatě získáte auto na splátky, jen platíte měsíční částku leasingové společnosti a ne bance. Až splatíte celou hodnotu vozu navýšenou o provizi leasingové společnosti, je auto vaše.

Nový vůz každých pár let

Operativní leasing má pravidla nastavená jinak. Sice také každý měsíc platíte stanovenou částku, ale nikdy nesplatíte celou hodnotu vozu. To za ty dva nebo tři roky, na něž se uzavírá smlouva, prostě nestihnete. Po jejím skončení tedy dostanete dvě možnosti:

1. Odkoupíte si daný vůz za zůstatkovou hodnotu, pak je plně váš. Přicházíte ovšem o veškeré výhody operativního leasingu.

2. Uzavřete další smlouvu na jiný vůz a pokračujete v nastavených výhodách. Případně si vyberete vyšší tarif a máte výhod ještě víc.

Výhody operativního leasingu

Ve srovnání s koupí automobilu má operativní leasing spoustu výhod.

· Nemusíte mít našetřenou žádnou částku do začátku, nečeká vás půjčka na auto.

· Dostanete nový automobil každých pár let. Budete tedy stále mít k dispozici nejmodernější a nejbezpečnější technologie.

· Nestaráte se pojištění ani žádné jiné běžné problémy.

· Nemusíte při každém získání nového vozu řešit, komu prodáte ten starý.

· V některých typech operativního leasingu máte v ceně opravdu skoro vše včetně návštěv autoservisu.

· Máte někoho, kdo vám poradí, co dělat v případě autonehody či pojistné události.

· Podnikáte-li, můžete si dát měsíční splátky do nákladů.

Výběr automobilů

Díky stoupajícímu zájmu o operativní leasing se rozšiřuje i nabídka leasingových společností. Podívejte se na operativní leasing Audi od Driveto.cz. Jak je vidět, kolem 10 000 Kč měsíčně lze řídit docela luxusní vymazlené kousky. Nejoblíbenější Audi Q7 vás však vyjde až na 40 000 Kč. Na druhou stranu jsou tu i opačné extrémy. Člověk, který potřebuje hlavně něco, co jezdí, si vystačí se třemi tisíci korun měsíčně. I za takové částky se dá auto sehnat.

Většina leasingových společností nabízí několik modelů pronájmu vozu. Ty základní jsou sice levnější, ale v ceně je méně služeb. V těch nejvyšších máte zahrnuté vysoké kilometrovné, silniční daň, povinné ručení, havarijní pojištění se spoluúčastí, garanční prohlídky, údržbu a opravu, rozhlasový poplatek a silniční asistenci po celé Evropě.

Zní to všechno lákavě? Jestli nechcete řešit detaily, toužíte po bezproblémové výhodné službě a možnosti pravidelně využívat nové auto, mrkněte na Driveto top nabídky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4 + fifteen =