Každý ví, že se o něj stát nepostará vůbec nebo jen minimálně. A nemusí jít hned o důchod, stačí pár týdnů pracovní neschopnosti a člověk dojde, co se může stát po odchodu do důchodu. Příjem se sníží, ale životní náklady budou růst dál a složenky chodit nepřestanou. Nezbývá než doufat, že se důchodového věku nedožijeme. A co když ano?

Spoření na důchod jako příležitost ušetřit na daních

Stát podporuje ty, kteří si spoří na důchod. Částky, které přispívá k vašemu vkladu se muhou lišit. Každopádně v jeho zájmu zůstává podporovat samostatnou přípravu na důchodový věk. Co se už málo ví, že část svých úspor můžete začít vybírat už po 15 letech od uzavření smlouvy. Nemusíte na své peníze čekat až na odchod do důchodu. Jinak platí ovšem to, že na své úspory nemůžete sáhnout, jinak byste o státní podporu mohli přijít. Je to skvělý způsob, jak část peněz uchránit před svou bezednou peněženkou. Prostě je svěříte penzijnímu připojištění a už se o ně nemusíte bát. Penzijní fondy ze zákona nesmí ztrácet na své hodnotě (nepočítáme-li inflaci). Vložené peníze musíte získat zpět. V průměru se navíc dlouhodobě zhodnocují 1 – 2 procenty, závisí na konkrétním penzijním fondu. Co se v mládí uloží, ve stáří, jako když najdete.

Důchodové pojištění od ING

U nás působí několik penzijních fondů, které nabízejí důchodové pojištění. Při volbě toho kterého fondu není dobré dávat na aktuální výnosy. Důležitá je například péče, která je vám věnována. V průběhu let budete chtít výši příspěvků měnit a běhání na kamennou pobočku a čekání ve frontách by vás zbytečně stálo nervy a čas. Pro mnoho z nás nejde jen o to na podočku dojít, ale taky se uvolnit z práce v době otvíracích hodin nebo dojet do nejbližšího města desítky kilometrů. Sjednání online a provádění změn prostřednictvím internetu umožňuje například důchodové pojištění od ING. Můžete navštívit web ING pojišťovny a tam se dočíst o všech podrobnostech včetně často kladených otázek nebo zhodnocení fondu v minulých letech. Zamyslete se nad důchodem teď a prožijte klidné stáří.

One thought on “Zamyslete se nad důchodem teď a prožijte klidné stáří”

  1. Náhodně jsem narazila na článek , jelikož jsem hledala nějaké informace ohledně důchodového pojištění a všimla si, že zde máte uvedený špatný odkaz na důchodové pojištění ING. Nyní je to již tedy NN a správný odkaz je https://pojistovna.nn.cz/smart-senior/, kdyby se někdo chtěl prokliknout jako já, tak ulehčuji práci, správný odkaz jsem dohledala za vás. 🙂 Hezký den, Marie.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 × 4 =