V rámci snahy cílit marketing na zákazníky co nejvíce na míru je zapotřebí neustále sledovat nové trendy. Již několik let se v tomto ohledu projevují snahy zapojit do online prostředí umělou inteligenci. Velmi zajímavým počinem je zejména AI technologie.

Rychlá analýza dat je v online prodeji rozhodující, AI ji urychlí

Lidé, kteří si produkty a služby objednávají a kupují přes internet, mají dnes stále větší výběr. Aby se e-shopy a weby dokázaly prosadit, je důležité zachovávat a vyvíjet patřičnou strategii. Zásadní je hlavně cílení na konkrétní osoby, kdy je nutné co nejrychleji zpracovávat data a umět je následně efektivně využívat. Tradiční online marketing nedokáže být zcela přesný, proto se stále častěji začíná využívat umělá inteligence.

Jaké jsou hlavní přednosti AI umělé inteligence?

AI technologie ve spojení s patřičnými nástroji, které shromažďují zákaznická data, napomáhá lépe porozumět potřebám, nárokům a požadavkům konkrétních osob, a to s maximální rychlostí. Špičku v této oblasti představuje zejména společnost Open AI, která byla založena před několika lety.

S využitím AI se do budoucna počítá ve skutečně rozmanitých oblastech marketingu. Již dnes se začíná například aplikovat tehdy, když se vyžaduje tvorba textů. V současné době sice stále převažuje klasický copywriting, do budoucna by jej však do značné míry mohla právě AI technologie nahradit. V jejím rámci se aplikuje nové strojové učení, takzvané GPT3, které dokáže efektivně pracovat s matematickými operacemi jako ve službě Pisálek.cz. Dobře predikuje, takže je schopna sama vytvořit kvalitní obsahové články, příběhy, básně apod.

S umělou inteligencí online marketing dosáhne další úrovně. V následujících letech tak možná přispěje ke zrychlení prodejních procesů e-shopů. Lépe uspokojí potřeby klientů, a to i díky tomu, že je AI spolu s CRM schopna dokonale analyzovat jejich chování a predikovat, oč zrovna mají zájem. Snahou je rovněž docílit snížení fluktuace zákazníků, kteří se pak budou neustále vracet k osvědčeným prodejcům. V současné době už například funguje první blog, který vytváří čistě umělá inteligence AI.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

three × 3 =