Začínající podnikatelé mají plnou hlavu plánů, ale i starostí, zda jejich nápad vůbec má smysl a bude dostatečně konkurenceschopný. Mnozí pak bývají překvapení, jak složité je všechno právně zrealizovat. Založení firmy je často první velkou překážkou, která je potká, a mnohé dost znechutí. Naštěstí existují cesty, jak si vstup do business světa usnadnit.

Co se týče založení firmy, patří ČR k zemím, kde celý proces trvá snad až zbytečně dlouho. Začátek podnikání se počítá na týdny, což je v některých odvětvích hodně dlouhá doba. Vyřizování na úřadech, u notáře a v bance ovšem vyžaduje ještě něco jiného než pouhý čas. Chce to také pevné nervy a odvahu se všude na všechno ptát. Je jasné, že kdo zakládá první firmu v životě, nemůže vědět, jak všechno funguje a co je kde potřeba zařídit. Jenže na to nikdo ohledy nebere, člověk se musí starat sám.

Celý proces založení firmy lze přenechat na odbornících

Ať už máte zájem o založení s.r.o., akciové společnosti či jiných právních forem, vždy se to dá vyřešit i pomocí prostředníka. Mnozí odborníci nabízí kompletní vyřízení všech formalit. Někdy není ani nutné se s nimi scházet, stačí na poště ověřit podpisy. Díky tomu je tato služba vhodná pro lidi po celé ČR. Ceny nebývají až tak strašné, často dosahují pouze výše zákonných poplatků, které by stejně musely být zaplaceny. Profesionálové totiž vědí, kde a jak se dá ušetřit. Vše je vyřízeno rychleji a podnikatel se navíc může místo běhání po úřadech věnovat svému skutečnému podnikatelskému záměru.

Nejrychlejší je koupě ready made společnosti

Odborníci sice dokážou veškeré formality vyřídit několikanásobně rychleji, ale některé lhůty prostě nezkrátí. Kdo touží po okamžitém začátku podnikání, tomu by mohly vytrhnout trn z paty ready made společnosti. Majitelem ready made se totiž můžete stát prakticky okamžitě.

Kdo umí aspoň trochu anglicky, jistě pochopil, že se jedná o již založené společnosti. Nejde o případy, kdy někdo nechce v podnikání dále pokračovat, a tak svoji firmu prodá. Ready made bývají založeny čistě za účelem dalšího prodeje začínajícím podnikatelům, kteří nemají čas čekat. U nás jsou čím dál oblíbenější, jelikož zatímco v západních zemích trvá založení společnosti pouhý den, u nás je průměrná doba dva týdny.

Ready made společnosti jsou připraveny k okamžitému převzetí, nejsou na nich vázané žádné dluhy ani negativní obchodní minulost. A že se vám nelíbí jméno? To lze kdykoliv změnit. Expresní rychlost ovšem není jediným důvodem, proč je o ně takový zájem. Pořídit si firmu, která už za sebou má určitou historii (papírově mohla být založena třeba před rokem), je lepší i z hlediska získání úvěru od banky nebo obchodních partnerů. Na některé lépe působí, když už se firma zdánlivě nějakou dobu drží na trhu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

four + 17 =