Půjčky představují běžnou část života až pro 35 % obyvatel České republiky. A téměř každý si někdy nějakou půjčku vzal a splácel nebo splácí. Češi si je oblíbili, protože jim pomáhají zvládat finanční závazky nebo si dopřát věci, na které jim zrovna chybí hotovost. Často však splácejí více, než je nutné. Jak se proti tomu bránit?

Zvolte vhodnou instituci

Už když si vybíráte, od koho si peníze půjčíte, narazíte na nabídky bankovních a nebankovních společností. Peníze vám za určitých podmínek poskytnou obě instituce, ale pokud se chcete vyhnout zbytečnému papírování a peníze potřebujete co nejrychleji, obraťte se s půjčkou na nebankovní subjekt.

Proč jsou nebankovní půjčky výhodné?

  • půjčku vyřídíte rychle i on-line a nemusíte chodit na pobočku
  • peníze obdržíte v hotovosti už v ten den, ve který si o půjčku zažádáte
  • získají je i lidé se zápisem v registru dlužníků
  • peníze vám půjčí na občanský průkaz
  • nemusíte prokazovat příjmy
  • nevyžadují ručitele
  • jsou bezúčelové a použít je můžete na cokoliv

Úrok není všechno

Při nebankovních půjčkách se dívejte především na výši úroku. Ovšem nezapomeňte na to, že úrok není konečné vodítko, které vám prozradí, kolik za půjčku ve finále zaplatíte. Kromě úroku sledujte také údaj o RPSN, což je zkratka označující roční procentní sazbu nákladů, která vám prozradí, kolik peněz ročně za nebankovní půjčku přesně zaplatíte.

Pečlivě srovnávejte

Vyznat se na trhu půjček je úkol hodný Herkula. Využijte proto služeb srovnávače a nabízené půjčky si nechte během chvilky a zadarmo srovnat. Stačí, když zadáte požadovanou výši půjčky a dobu splácení, a kalkulačka na Úspory.cz vám půjčky sama prověří a seřadí od nejlevnější. Vy už si jen pohodlně vyberete tu, která odpovídá vašim představám.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

four × two =