Podnikání s sebou přináší jistě mnohá pozitiva. Jste pány vašeho času, nestojí vám za zády nerudný šéf, a pokud se daří, výdělky jsou více než slušné. Odvrácenou tváří pak může být určitá nejistota. Dokážete se prosadit v oboru? Budete se umět dostatečně zviditelnit, aby o vás klienti věděli? Zvládnete unést případný výpadek financí, když vám klient za práci nezaplatí?

Všechna rizika podnikání vyřešit nedokážeme. Poradíme vám ale, jak se vyhnout problémům při špatné platební morálce vašich klientů.

Smyčka kolem krku se při platební neschopnosti utahuje velice rychle

V podnikatelské praxi se můžete setkat s dvěma typy klientů. S platícími a neplatícími. Máte-li štěstí na platící zákazníky, gratulujeme. V opačném případě si zaděláváte na problém. Snadno se totiž můžete dostat do platební neschopnosti, což se jen těžko vysvětluje zdravotním pojišťovnám i České správě sociálního zabezpečení, kde čekají na vaše pravidelné placení záloh na pojištění. Nejspíš se nesetkáte s kdovíjakým pochopením, a co víc, každý měsíc, kdy se vám nepodaří zaplatit povinnou zálohu na pojištění, přibude i penále z prodlení.

Pojištění faktur je řešením

PojištěnáFaktura.cz zajistí, abyste nepřišli o peníze. Bude vám stát při podnikání za zády a chránit vás před vznikem finančních problémů. Pojistí vám jednotlivé faktury s částkou od 10 000 Kč do 250 000 Kč. Báječné pro vás, zaneprázdněné podnikatele, je, že celou transakci pojištění lze provést on-line. Uvedete informace o sobě, faktuře a odběrateli, dohodnete se na ceně pojištění, a je hotovo.

Jestliže se stane, že pojištěná faktura není v termínu řádně uhrazena, PojištěnáFaktura.cz zcela převezme iniciativu. Urguje dlužníka, zajišťuje veškerou dokumentaci s tím spojenou, a pokud by boj o řádné splacení faktury neúspěšný, vyplatí vám na základě uzavřené pojistky 85 % fakturované částky. Snižte riziko podnikání na minimum. Pojistěte si faktury. Nechtějte se dostat vlivem nespolehlivých odběratelů do platební neschopnosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

fourteen − eight =