Dnes už je tak nějak standard, že si většina z nás svůj rozpočet občas vylepší nějakou tou půjčkou. Není na tom nic špatného a leckdy půjčka velmi pomůže. Jak a podle čeho si takovou půjčku vybrat? Vyznáte se v množství online a rychlých půjček? Ne? Nevadí, společně se jim pokusíme porozumět a najdeme tu pravou.

Online půjčky hýbou světem

Nebankovní společnosti mají daleko méně formální přístup k vyřizování půjček. Nenutí vás do vyplnění štosu papírů a ani po vás nechtějí několik návštěv. Půjčky online mají tedy několik výhod oproti klasickým bankovním půjčkám a zároveň jsou stejně bezpečné. Společnosti, které online půjčky poskytují, musí mít vždy licenci od České národní banky. To, zda ji mají, musí uvádět již na svých webových stránkách. Pokud jste na webu nic takového nevyčetli a neobjevili jste tam ani jiné důležité dokumenty, které by měly být zveřejněny, jako jsou smlouva o zápůjčce či obchodní podmínky, pak bude nejlepší web opustit i přes nabízený neuvěřitelně výhodný úrok.

Proč si půjčit online?

Důvodů, proč zvolit online způsob půjčky, je hned několik. Vyjmenujme alespoň ty nejlákavější. V prvé řadě je to rychlost vyřízení. Stačí pár kliknutí, a ještě dnes si můžete vybrat hotovost na vašem účtu. V druhé řadě je to anonymita, tedy fakt, že nemusíte jít do banky, kde potkáte kolegu z práce, nebo si dávat schůzku s obchodním zástupcem vyhlášené společnosti.

Pro koho jsou online půjčky určeny?

Půjčit si online může každý občan České republiky, který je plnoletý, má vlastní bankovní účet a není v úpadku či exekuci. Před každou půjčkou byste ale vždy měli zvážit, zda budete schopni peníze s úrokem v určené době vrátit. Většina online půjček je určena pro překlenutí velmi krátké doby a narovnání finančních potíží způsobených nečekaným výdajem. Vždy ale musíte vědět, že se opět vyhoupnete do plusu. Pokud potřebujete vyřešit dlouhodobou finanční tíseň či začarovaný kruh splátek, vyhledejte finančního poradce a zkuste najít jiné řešení.

Nebankovní společnosti si vás samozřejmě na základě vašich údajů proklepnou a velice rychle zjistí, jaká je vaše platební bonita. Na rozdíl od bankovních institucí jsou však ochotni vám opět uvěřit, když své závazky jinde začnete opět splácet.

Co můžete od online půjčky očekávat?

Jak již bylo řečeno, online půjčka je spíše jednorázová záležitost a od toho se odvíjí i výše těchto půjček, které nejsou příliš vysoké, a i krátká doba splacení. Půjčka se vrací buď v několika málo splátkách, nebo jednorázově včetně úroku ve smluvený den. Prodloužení splatnosti i splacení v předtermínu je možné většinou po domluvě.

Jak si vybrat důvěryhodnou společnost?

Velmi důležité je mít při výběru oči na stopkách. Dobře si prohlédněte web společnosti a zkuste si vyhledat i nějaké recenze, vždyť internet je plný informací. V zásadě se ale řiďte především tím, zda má společnost licenci a zda je její chování a způsob jednání takříkajíc průhledný. Za vzorový web a společnost můžete brát například Cool Credit. Žádost o půjčku s vámi vyřídí skutečně během několika pár hodin, a to i o víkendech.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

four × five =