Sektorové investice

Graf

Přehled Sektorové investice nás seznamuje s alternativou, jak investovat do podílových fondů jednoho nebo několika perspektivních odvětví:

“Sektorové podílové fondy mohou investovat například do akcií společností, které podnikají v oblasti energií, surovin, materiálů, průmyslu, farmacie, zdravotní péče, léčiv, potravin, informačních technologií, finančních služeb apod. Teoreticky lze vytvořit fond zaměřený na jakékoliv odvětví ekonomiky. Investiční společnosti dávají přednost těm odvětvím, která by mohla být v budoucnu nadprůměrně růstová.”

“Sektorové fondy lze využít jak pro dlouhodobou, tak i pro krátkodobou investici. Méně zkušení investoři by měli tyto fondy využít pouze k doplnění investičního portfolia. Pokud například věříte v dlouhodobý růst kurzů akcií firem energetických společností, můžete nákupem podílových listů jednoho fondu zvýšit zastoupení energetických firem v investičním portfoliu. Zkušení investoři mohou prostřednictvím sektorových fondů spekulovat na růst či pokles vybraného odvětví.”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

19 + nineteen =