Dluhová past může nad každým sklapnout velice snadno. Příčin je více. Nejčastějším důvodem, proč se stále více lidí v Česku dostává do finančního splátkového a půjčkového kolotoče, ze kterého nejde jen tak vystoupit, je takzvaná finanční negramotnost. Ta doléhá na lidi, již jsou ve velkém tlaku, častokrát nemají na zaplacení základních potřeb, tlačí na ně lichváři nebo i bankovní domy, aby co nejdříve zaplatili dluh, nebo…

Do finančního kolotoče půjček a splátek se snáze nastupuje, než vystupuje

Pojďme si přiblížit, jak se z dluhové pasti vymanit bez dalšího zabředávání do splátkového bahna, které ničí nás a naše blízké především psychicky. V případě, že si půjčujete poprvé v životě, ověřte si důvěryhodnost zdroje, který vám úvěr poskytuje. Nechte si dopodrobna vysvětlit úskalí výše splátek a doby splácení. Zároveň si nechejte si od nezávislého poradce (například z bezplatné poradny či známého, který se v oblasti peněz vyzná lépe než vy) vypočítat, zda splácení dluhu zvládnete, kolik peněz vám zbyde a jaké nenadálé výdaje si po odečtení splátky úvěru budete moci dovolit a jestli vůbec… Platí první zásada: pokud už si musíte půjčit, neberte si větší obnos, než opravdu potřebujete. Další pravidlo zní: po vypočtení výše splátek se ujistěte, zda rozumíme tomu, o kolik korun více zaplatíte, než jste si skutečně půjčili. K tomu ještě vězte, že ideální je si nebrat další půjčku, pokud jste se zcela neoddlužili. Naskočení do kolotoče splátek a půjček je rychlejší než vystoupení z něj.

Jaké zásady platí pro neupadnutí do dluhové pasti?

V případě, že si budete půjčovat částku kupříkladu do dvaceti až padesáti tisíc korun, jež vám schází na rekonstrukci střechy, nákup nábytku do právě zrekonstruovaného bytu, případně potřebujete okamžitou částku na zaplacení měsíčních poplatků z důvodů ztráty zaměstnání jednoho člena rodiny, není výše splátek takovou ránou do rozpočtu, jako by tomu bylo u dlužníků, již potřebují více než sto, dvě stě tisíc. Těm již žádná další, byť rychlá půjčka nepomůže a v koordinaci s neziskovými organizacemi, poradnami pro dlužníky by měl začít spolupracovat s věřitelem, aby nedošlo k nepopulárnímu kroku – exekuci (zabavení či obstavení) majetku. Zde platí jedna důležitá zásada: aktivně komunikujte s věřitelem, ideálně s právní podporou zkušeného právníka z dané oblasti.

Rychlá půjčka vyřeší okamžité finanční problémy

Pokud jste opravdu v náhlé finanční tísni a scházejí vám peníze na doplatek dětských soustředění, nákladů na nadstandardní léčbu člena rodiny či výměnu důležitého spotřebiče – pračky, ledničky, sporáku – do domácnosti, obraťte se na poskytovatele nebankovní půjčky, který vám poskytne co nejvýhodnější podmínky. Potřebujete-li peníze opravdu okamžitě, existují důvěryhodné společnosti, u nichž si můžete o úvěr požádat z klidu domova. Jednou z nich je společnost Cool Credit. Pomocí kalkulačky na jejích webu rychle zjistíte výši splátek a dobu splácení při poskytnutí on-line půjčky v konkrétní výši. Okamžitě víte, na čem jste. Nemáte-li vysoké příjmy a v bance by vám neposkytli úvěr, anebo by vám zbytečně nabízeli moc vysokou půjčku, využijte služeb rychlé půjčky bez registru.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4 × one =