Pojištění právní ochrany

Bouračka

Většina z nás se setkala se samolepkou DAS na zadním okně automobilu před sebou. V minulosti šlo obvykle jde o vozy profesionálů, u kterých je na českých silnicích větší pravděpodobnost, že se zúčastní dopravní nehody.

Právní ochrana je zjednodušeně řečeno pojištění, které vám zaplatí právníka v případě složitější nehody nebo problémů při jejím vyřizování. Komplikované případy také vyžadují přípravu a doložení různých dokumentů, pojišťovna viníka může odmítnout náhradu škody a vy trváte na přezkoumání. Můžete se také stát účastníkem trestního řízení nebo mít v důsledku nehody problémy se zaměstnavatelem, pojištění kryje související náklady a cestování.

Je nebo není toto pojištění potřeba? To musíte posoudit sami – pokud jezdíte denně, tak pravděpodobně ano. Roční platba je obvykle kolem dvou tisíc korun a tento produkt nabízejí i další pojišťovny.

Kromě problémů, souvisejících s dopravní nehodou, se dá sjednat pojištění i pro rodinné účely, pojištění zaměstnance, majitele nemovitostí a podnikatele. Podobně jako u pojištění odpovědnosti jde o podceňovanou oblast, kterou v budoucnu očekává větší rozvoj.

Průvodce pojištěním právní ochrany

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

5 × one =