Bankovní služby se v uplynulých letech rozvinuly do takové šíře, že si dnes může vybrat každý podnikatel podnikatelské konto, které plně vyhovuje potřebám jeho živnosti či firmy. A nemusíte zůstávat jen u samotného bankovního konta. Častokrát jsou potřeba i přidružené služby jako vystavení či proplácení šeků či různých typů směnek. Připraveny jsou i bankovní účty pro advokáty a notáře, pojišťovací agenty a makléře určené k ukládání finančních prostředků třetích osob (ať se již jedná o uložení kupní částky nebo pojistného). Tyto účty plně odpovídají platným zákonným normám. To vše již dnes zvládnete ze své oblíbené banky a tyto služby vám nabídne váš osobní bankovní poradce.

 

Nebojte se zeptat svého bankovního poradce, které z kont vám nejvíce sedí

 

Například mezi podnikateli populární Československá obchodní banka poskytuje všechny tyto služby na svých přepážkách. Stačí se jen zeptat svého bankovního poradce, který podnikatelský účet odpovídá vašim potřebám a vše obsloužíte z jednoho místa a o víc se již nemusíte starat. Obsluha většiny z nich se navíc dá uskutečnit přes internet. Podnikatelské konto postačí všem těm, kteří podnikají v tuzemsku a stačí jim mít přehled o jednotlivých transakcích online nebo v podobě výpisu. Firemní konto poskytuje výhodu propojení bankovního konta s účetnictvím a hodí se pro občasné transakce. Obchodní konto pokrývá spektrum služeb pro každodenní provoz podniku s častým platebním stykem a to i do zahraničí.

 

Čeká na vás i řada platebních nástrojů

 

Řada podnikatelů potřebuje na pobočkách ukládat či vybírat hotovost, převodem z účtu v cizí měně vyřešit tuzemský devizový styk a nebo si pořídit pro urychlení a zlevnění transakcí bankovní účet v cizí měně. Krom toho ČSOB banka také nabízí tuzemské, vývozní i dovozní směnky. A různé transakce s šeky včetně jejich proplácení. Nespornou výhodou je hustá síť poboček, takže nebudete muset za bankovními službami daleko.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

eighteen + six =