Panika na akciových trzích je skvělou nákupní příležitostí

Terč

Uvažujete-li v nejbližší době o investici do akcií, přečtěte si příspěvek Panika na akciových trzích je skvělou nákupní příležitostí:

“Lze očekávat, že když ne v horizontu týdnů, tak určitě několika málo měsíců vzrušené emoce opadnou a investoři začnou uvažovat přece jen racionálněji. Většina akcií svůj pád do hlubin zkoriguje růstem. Poté samozřejmě není vyloučena stagnace v důsledku ochlazení globální ekonomiky. V horizontu několika let je ovšem více než pravděpodobné, že většina akcií společností, které současnou krizi úspěšně přežijí, se budou prodávat za vyšší ceny než před jejím propuknutím.”

Velmi rozumné je ovšem doporučení:

“Běžný, racionálně uvažující investor s normálně fungujícím pudem sebezáchovy si „na hraní“ s akciemi vyčlení jen takovou část kapitálu, kterou přinejhorším bude moci postrádat. Většinu svého majetku ale investuje podstatně obezřetněji. V případě akcií uvažuje s delším investičním horizontem a nezapomíná na diverzifikaci rizik. Není-li schopen snášet psychický tlak spojený s kolísáním kurzů akcií, bude pro něho lepší, když se raději poohlédne po jiných možnostech slibujících nižší, ale zato jistější zhodnocení vkladu.”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nineteen + 4 =