Češi mají letos abnormální zájem o operativní leasing. V první čtvrtině roku přes něj bylo „prodáno“ o 221 % více vozů než ve stejném období roku 2015. Čím to je, že tato možnost dokonce překonala klasický finanční leasing?

Operativní leasing byl dříve spíš doménou firem, dnes o něj mají zájem i fyzické osoby. Kolikrát je to pro ně finančně výhodnější než si kupovat vlastní vozidlo.

V čem spočívá hlavní výhoda operativního leasingu?

Jedná se vlastně o dlouhodobý pronájem vozidla. Zákazník každý měsíc platí fixní částku předem stanovenou ve smlouvě a výměnou za to může libovolně užívat auto, které však fyzicky patří leasingové společnosti. Společnost se stará o povinné ručení, havarijní pojištění, dálniční známku, přezouvání pneumatik, servis a další úkony nezbytné k provozu vozidla.

Nové auto za málo peněz

hyundai-i30Po uplynutí smluvené doby může zákazník auto buď odkoupit za zůstatkovou cenu, nebo pokračovat ve smlouvě. Dostane však nové vozidlo. Pro lidi, kteří nemají okamžitě k dispozici velký kapitál, je to tedy šance jak mít trvale nové a bezpečné vozidlo. Navíc se o něj nemusí vůbec starat.

Pro firmy je tu navíc ještě jedna znatelná finanční výhoda. Náklady na operativní leasing jsou uznatelnými výdaji, pokud se firma nerozhodne automobil na konci období odkoupit. V případě odkoupení rozhoduje o uznatelnosti výdajů kupní cena vozidla. I to je jeden z důvodů, proč spousta firem pro svůj vozový park využívá právě leasing.

Pomoc ve všech situacích

Solidní leasingová společnost za svými zákazníky stojí ve všech situacích včetně autonehod. V případě odcizení, poškození vozidla či nehody pomůže s vyřízením pojistné události a zpravidla také poskytne náhradní automobil.

Mezi leasingové společnosti, které se za své zákazníky vždy postaví, patří česká firma Hertz Lease. Jejich vozový park čítá přes čtyři tisíce vozidel a poskytují finanční i operativní leasing. Větší zájem je však o ten druhý. Důvody jsme si už vysvětlili.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

14 − 3 =