Slyšeli jste o tom, že příjmy jedné americké instituce se shodují s celým hrubým domácím produktem Maďarska? A víte, jak ovlivní naděje vysokého věku úvěrovou politiku? Nebojte se ekonomickému světu přiblížit. Může vás velmi překvapit svou pestrostí a otevřeností.

Žijeme ve velmi dynamickém světě. Posuďte sami následující zajímavé výsledky ekonomických statistik: Podle relevantních zdrojů až třetina všech absolventů, kteří vystudovali Harvardskou univerzitu v devadesátých letech, získala do roku 2005 první milion. Vydělíte-li majetek Carlose Slima a Billa Gatese počtem let jejich věku, vydělával každý z nich více než 100-tisíc dolarů na hodinu. Bilance investic a příjmů firmy Apple se aktuálně shoduje s celým hrubým domácím produktem (HDP) Maďarska.

Až 97 % světové populace dnes pobývá v lokalitách, kde se snižuje porodnost. Rovněž dle deníku The Telegraph se čtyři z deseti dívek, které se narodí v současné době, dožije s vysokou pravděpodobností sta let.

Nebojte se a vstoupit do finančního světa

Ti bohatí se myšlenkami o úvěrech určitě zabývat nemusí, i když řeší ve velkém investiční strategie a možnosti dalšího bohatnutí. Pro ostatní je proto důležité, aby se rozhodli správně a vybavili si tolik peněz, kolik jim postačí ke splnění svých plánů a měli i na jejich splácení.

Ale zároveň jim nenastaví nůž pod krk v případě vysokých splátek. Určitě je třeba být při výši plánované částky velmi obezřetný a důsledně zvážit nabídky finančních institucí na trhu, například s pomocí finančního poradce. Ale pravidlem je příliš se nebát a nezavírat si své možnosti předem.

Parametry půjčky či úvěru

Nechcete-li vázat vypůjčené peníze k určitému účelu a chcete si naopak zachovat v tomto bodě maximální svobodu, je v tomto případě vhodná nevázaná půjčka. Jednou z možností je například finanční produkt mPůjčka Plus, který nabízí mBank. Výhodnější podmínky pak lze získat uzavřením pojištění schopnosti splácet.

V případě uzavření pojištění schopnosti splácet získáte sumu v rozmezí od 10 000 Kč do 600 000 Kč, doba splatnosti je stanovena od 12 do 96 měsíců, úroková sazba se nachází ve výši 7,9 % ročně a RPSN, tj. roční procentní sazba nákladů, pak ve výši 13,96 % ročně.

V případě neuzavření pojištění schopnosti splácet zůstává pro vás poskytnutá částka ve stejné výši, tj. od 10 000 Kč až do 600 000 Kč, stejně tak se nemění ani doba splatnosti, která je stále v rozmezí od 12 do 96 měsíců. Úroková sazba se však již zvýší na 9,9 % ročně a RPSN, tj. roční procentní sazba nákladů, je naopak ve výši 10,36 % ročně. RPSN se zvýší, protože obsahuje rozpuštěné náklady pojištění, avšak tímto krokem bylo docíleno snížení úrokové míry.

Pojištění schopnosti splácet

Pojištění schopnosti splácet napomůže nejen s řešením nepříznivých životních událostí, ale rovněž i s příznivostí míry úroku. Plnění pojistky v praxi nastává již po 30 dnech od vzniku této nepříznivé události, a to dokonce s bonusovou platbou. Kromě splátky totiž obdržíte stejnou částku bez podmínky jejího užití. V případě vaší hospitalizace pak za každý den, který si pobudete v nemocnici, získáte 10 % ze splátky úvěru. Pojistné plnění je možné vyplatit i zpětně, a to za první měsíc.

Online kalkulačky napomohou

Vše je potřeba si předem propočítat, jakkoliv se může zdát levný úvěr od nízkonákladové banky primárně výhodný. Naštěstí existuje mnoho online kalkulátorů, kterých je pro jistotu lépe vyzkoušet několik a výstupy vzájemně porovnávat. Rčení našich babiček: důvěřuj, ale prověřuj, má platnost do dnešní doby. Kalkulátory jsou umístěny na domovských webech finančních institucí či jsou dostupné prostřednictvím řady specializovaných webových stránek.

Nízkonákladové banky přichází ke slovu

Na trhu existuje široká řada tradičních i nových finančních institucí, kdy se stále více do centra pozornosti dostávají nízkonákladové banky, jakými jsou například Air Bank, Equa Bank či mBank. Jejich výhodou jsou nízké poplatky a flexibilita vůči klientům, nevýhodou pak menší pokrytí kamennými pobočkami. mBank například nabízí zajímavou možnost, kdy zaručuje výhodnější nabídku půjčky vůči konkurenčním bankám. Umožňuje redukci RPSN, tj. roční procentní sazby nákladů, o 0,2 % pod úroveň, kterou nabízí konkurenční banka. Minimální výše sazby RPSN je však stanovena jako 4,9 % p. a.

Nabídky půjček, které můžete přinést mBank k posouzení a získání výhodnější nabídky, pak představují produkty těchto institucí: Air bank, a.s., Česká spořitelna, a.s., Československá obchodní banka, a.s., CETELEM ČR, a.s., Citibank Europe plc. organizační složka, Cofidis, s.r.o., Credium, a.s., Equa bank, a.s., Essox, s.r.o., Evropsko-ruská banka, a.s., Expobank CZ, a.s., Fio banka, a.s., GE Money Bank, a.s., Home Credit, a.s., Komerční banka, a.s., Oberbank AG pobočka Česká republika, Provident Financial, s.r.o., Raiffeisenbank, a.s., Sberbank CZ, a.s., UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s., Waldviertler Sparkasse Bank AG a ZUNO BANK AG, organizační složka.

Tak přejeme hodně štěstí při vaší další cestě ekonomickým světem!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

11 + 3 =