Je naprosto jasné, že se v dnešní době bez pojištění majetku neobejdeme. Tento produkt se zabývá pojištěním neživotných věcí proti krádeži, zničení, poškození, živelné události. Lze počítat s ochranou strojů, elektroniky, stavebně-montážních prací, zásilek. Správná pojistka nám zaručí klidné spaní.

Co všechno jde pojistit?

Většina lidí má kvalitní pojištění majetku spojeno pouze se zaopatřením nemovitosti proti krádeži a živelné pohromě. To však není zdaleka všechno. Jedná se také o ochranu technických rizik a zásilek, havarijní i zemědělské pojištění. Produkt se vztahuje také na patenty a know-how. Každý z nich má svá specifika. Před uzavřením smlouvy je klíčové určit, z jaké ceny bude pojistné plnění pramenit.

Mějte pod čepicí

Pakliže chcete sjednat užitečné pojištění majetku, měli byste si prostudovat projekty jednotlivých institucí. I když je společnost úspěšná a spolehlivá, neznamená to, že nabízí nejlepší výhody. Díky podrobnému prozkoumání si najdete optimální pojistku i s kvalitními asistenčními službami. Položte si otázku. Proč platit, pokud jinde nemusím? Uzavřete praktické pojištění majetku expresně, jednoduše a bez zbytečných poplatků. Možná narazíte na instituci, která vám sjedná i zabezpečení domácnosti a cenných předmětů.

Kam se obrátit?

Nutno říci, že je na území České republiky nespočet pojišťoven, které na první pohled uchvátí senzačními nabídkami. Mějte však oči na šťopkách! K nejlepším patří Allianz, AXA, ČPP, ČSOB, Direct pojišťovna, ERGO, GENERALI, Union, Kooperativa, Wüstenrot.

Pro příklad

Allianz pojištění domácnosti osloví třemi produkty, normal, optimal a exkluziv. Klasická pojistka zahrnuje požár, výbuch, implozi, úder blesku, zřícení letadla, vichřici, krupobití a vodu z vodovodního zařízení. Samozřejmostí jsou krádež, vloupání, ale povodeň a záplava ne! Na to byste si měli dát pozor, protože potopy jsou v posledních letech velice časté. Raději si vše několikrát promyslete.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

eighteen + 14 =