Přijít o zaměstnání a dostat se tím do finanční tísně může prakticky každý. Jen těžko se dá zabránit situacím, kdy nás například z organizačního důvodu firma propustí. Hledání nového zaměstnání není jednoduché a pokud nemáme finanční rezervu, je situace o to těžší. Volná pracovní místa sice pořád nějaká jsou, ale najít takové, které bude odpovídat vašim požadavkům a schopnostem, bývá často běh na dlouhou trať.

Využijte všechny možnosti hledání

Většina lidí začne nejdříve hledat práci na úřadu práce. Samozřejmě, od toho tady tento úřad je a zapsání do jeho evidence je bezpochyby správným krokem. Už jen zaplacení vašeho zdravotního pojištění státem po dobu evidence a možná finanční podpora, pokud splníte příslušné podmínky, je pádným důvodem, proč tam zamířit ihned po obdržení výpovědi. Ovšem určitě se nespoléhejte jen na úřad práce. Pokuste se vyhledávat inzeráty a aktivně na ně odpovídat. Internet je v tomto případě nejlepším pomocníkem, nabídka práce na různých zprostředkovatelských webech je široká. Jen buďte obezřetní. Anonymní prostředí internetu láká mnoho podvodníků, kteří se neštítí z lidí v nouzi vytáhnout poslední peníze. Nikdy proto neplaťte žádné zálohy nebo poplatky předem.

Nebojte se nebankovních půjček

A jak si poradit s nedostatkem financí? V bance vám bez doložení pravidelného příjmu nepomohou. Řešením tedy bude jedině nebankovní půjčka. Jestliže si dobře vyberete společnost, na kterou se obrátíte, nemusíte se těchto půjček obávat. Jsou východiskem z problémů, jen to chce být zodpovědný a vše si dobře rozmyslet.

Pomoc před první výplatou

Už se vám podařilo práci najít, ale řešíte problém, kde vzít peníze do výplaty? Opět vám pomůže nebankovní půjčka. Různé finanční společnosti nabízí takzvané půjčky do výplaty, kdy si můžete půjčit menší finanční obnos a za určitou dobu (většinou do 30 dní) ho vrátit navýšený pouze o předem daný poplatek.

Ocitnout se bez práce a bez financí je složité, ale i tato životní situace má své východisko. Nevzdávejte se, brzy bude lépe.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

six − three =