Jak se chovat v době finanční krize?

Budík

Soubor doporučení Jak se chovat v době finanční krize? je velmi srozumitelným návodem, jak naložit s různými druhy investic během nejisté doby. Je vhodný pro ty, kdo mají o peníze obavy, případně o investici uvažují.

“… je dobré si na začátek uvědomit, že určitě není nutné začít v souvislosti s finanční krizí panikařit a začít vybírat vklady z bank, ať už z běžných či ze spořících účtů. O své úspory v bankách se totiž Češi jednoznačně bát nemusí. Proč? Za prvé díky tomu, že naše banky jsou díky svému konzervativnímu obchodnímu modelu (nezaloženému na investicích) od finanční krize poměrně dobře izolovány, za druhé protože banky mají veškeré vklady ze zákona pojištěny. Naše vláda navíc nedávno zvýšila pojištění vkladů na 100 procent (z 90 %) a zvyšila i limitpro pojištění vkladů, a to na 50.000 euro (z 25.000 euro).”

“… Stejně jako u akcií i u podílových fondů v současnosti platí pravidlo – nepanikařit a neprodávat. Pokud totiž někdo díky současné neutěšené situaci na trhu neudrží nervy na uzdě a z obavy před další ztrátou své investice prodá, pak svou ztrátu, která do té doby byla pouze účetní položkou, zrealizuje”

“… Jak tedy za současné situace investovat? Určitě platí, že obezřetně. Nerealizovat jednorázové velké investice, ale postupně pravidelně realizovat spíše menší nákupy jednotlivých akciových titulů. Bezpečnější jsou určitě velké, stabilní firmy.”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

two × 4 =