Housle v hodnotě přesahující 2,5 milionu korun by si sám jen tak někdo nepořídil. Nyní v nich lze online koupit investiční podíl. V pondělí 3. 2. takovou možnost představila česká investiční galerie – Portu Gallery, jako první v celé Evropě.

Nástroje z tzv. milánské školy z doby vrcholné éry houslařství v Itálii, mezi které patří i nabízené Gennaro Testore z roku 1796, jen těžko některé novější housle překonají. Dochovalo se jich navíc jen omezené množství. Díky tomu se každým rokem stávají vzácnější, a roste tak i jejich hodnota. Housle, do kterých můžete investovat, jsou navíc ve velmi pozoruhodném technickém stavu bez výrazných poškození a v původním laku, což je u houslí z tohoto období velice vzácné.

Kdo by chtěl kousek této cenné historie vlastnit, tomu cestu otevírá Portu Gallery, česká online investiční galerie, na které lze investovat do historických a unikátních předmětů s historickou nebo sběratelskou hodnotou. Nabídka investování do houslí Gennaro Testore odstartovala 3. 2. a potrvá do dosažení cílové částky, která je v tomto případě 3 miliony korun, ne však déle než do 30. 4.

Online investice do podílu v houslích, jakožto zajímavého alternativního aktiva, navíc dosud neumožňovala žádná společnost v Evropě. Na Portu Gallery je po registraci možné investovat navíc od jediné koruny.

Nástroj Gennaro Testore 1796 vybrala k nabídce investiční komise odborníků. „Jedná se opravdu o velmi cenný nástroj. Především díky své zachovalosti a původnosti. Houslaři v zlaté éře, jako Stradivari, Guarneri nebo třeba právě Testore vyráběli housle zvláštním způsobem a měli opravdu cit pro houslařinu. To je něco, co se nedá koupit, s tím se musíte narodit,“ říká o nástroji Oleg Fedčuk, houslař a také člen investiční komise Portu Gallery. „Nástroj se dochoval bez výrazných poškození a v původním laku, což je opravdu velmi vzácné,“ dodáva Marek Počepický, znalec historických houslí.

Na platformě Portu Gallery se od jejího spuštění v září loňského roku úspěšně zainvestovaly již dva historické automobily – Nash Healey Roadster z roku 1952 a také Porsche 911 R-Gruppe z roku 1974. Celkově tak Češi na Portu Gallery do sběratelských předmětů investovali už více než 5 milionu korun. V současné době mohou investoři vložit své peníze do ikonického automobilu Ferrari 250 GT Coupé. Jeho upisovací hodnota je 15,2 milionu korun a investovat je možné do naplnění cílové částky, nejpozději však do konce května.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

three × 4 =