Promyšlené obchodování a investice jsou lákadlem, který pohlcuje současný svět. Mnoho důvěřivců propadá naději, že zvládnout obchodování na finančních trzích je snadné a je rychlou cestou k velkému zisku. Opak mnohdy bývá pravdou. Jednou z možností, jak se zapojit do světa obchodu, je nákup či prodej binárních opcí. Jak tento trh funguje? Je to skutečně tak výhodné, jak tvrdí někteří brokeři?

Co jsou binární opce?

Opce označuje jakýkoliv kontrakt. V rámci kontraktu má vlastník takového kontraktu právo prodat či koupit podkladové aktivum. Prodává se vždy za určitou cenu na dané období. Binární je vlastně označením druhu opce – tedy že kontrakt kupujícímu vydělá nebo naopak prodělá. Přeneseno do běžné řeči: binární opce je prodej a nákup různých aktiv (jako je například zlato, měny, ropa apod.) v určitém čase za určenou cenu na určitý čas. Cílem obchodníka je správně odhadnout, jestli cena aktiva za daný čas poroste nebo klesne. Pokud se cena zvýší, dochází k zisku a naopak.

Je možné vydělat?

Obchodování s binárními opcemi představuje riziko ztráty vkladu a není vhodné pro každého. Zkušení tradeři používají pro odhady vývoje ceny binární opce technickou analýzu a fundamentální analýzu trhu. Zahrnuje to hlavně čtení grafů a sledování událostí na trzích. Pro zkušeného obchodníka tedy může být nákup a prodej binárních opcí výdělkem, pro laika nikoliv. Laik má ale šanci – všichni zájemci si mohou vyzkoušet obchodování díky demo verzím obchodních účtů. Někteří brokeři vám je založí a umožní vám vyzkoušet si obchodování nanečisto.

Je výhodnější si nechat pomoci

Informace o demo účtech najdete na BinarniOpce.cz. Na tomto portálu se dozvíte vše potřebné o obchodování s binárními opcemi. Portál nabízí souhrnné informace a analytické nástroje pro binární opce a dokonce i detailní recenze a srovnání brokerů na binární opce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 × 3 =