Situace na trhu je klidná a stabilní. Češi se investování nebojí, a proto je možné od roku 2010 pozorovat narůst investování. Při zakládání obou podílových fondů bylo cílem DRFG pojmout je konzervativně. Žádné akcie nebo kolísavé cenné papíry.

Kam směřují oba investiční fondy DRFG?

Jak tvrdí sám Josef Eim, který má na starost podílové fondy DRFG, investiční skupina se soustředí na opatrnější klienty, kterým lépe vyhovuje zhodnocení 2-3 %. Jedná se většinou o fyzické osoby a institucionální investory, kteří neradi riskují. Účelem je získat důvěru a bezpečně zhodnotit jejich investice.

Jak moc ovlivňuje regulace kapitálový trh?

Regulace výrazně ovlivnila kapitálový trh, ale vesměs jsou tyto změny prospěšné. Došlo ke zvýšení ochrany investorů, omezila se možná rizika. S tím ovšem přichází i omezení potencionálních zisků. Přeregulování bank však zašlo až za rozumnou hranici a způsobilo zdražení služeb.

Investiční fondy DRFG Davida Rusňáka se neustále rozrůstají

Nemovitostní fond DRFG Real Estate byl založen v roce 2017 s dluhopisy v hodnotě 210 milionů korun. Během roku se fond rozšířil na 963 milionů korun. Do fondu přibyla poliklinika ve Vyškově. Jedná se o nestátní zdravotnické zařízení, v němž sídlí na třicet nájemníků, z velké části lékařů či lékařských pracovníků. DRFG Davida Rusňáka plánuje do budoucna pořídit další zařízení tohoto typu.

Fond Real Estate se může také nově pochlubit výstavní nemovitostí, na náměstí Svobody 20 v Brně, a retailovým parkem v Kyjově. Tento nemovitostní fond byl založen v Lichtenštejnsku, ale je zakomponován do českého práva a smí prodávat dluhopisy na území České republiky i retailovým klientům, ne pouze kvalifikovaným investorům.

Změna strategie dluhopisového fondu

Investiční dluhopisový fond se nazývá DRFG UCITS Bond Fund. Spravuje firemní i státní dluhopisy. Investuje do obligací s vysokým zhodnocením a spolehlivostí a také do dluhopisů bank Evropské unie. Cílem DRFG a jeho zakladatele Davida Rusňáka, je fond oživit a změnit investiční strategii. Společně s dluhopisy by se pak obchodovaly opce, certifikáty, deriváty a akcie s výnosem 10 – 12 % ročně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

two × 1 =