Dostali jste se do finančně tíživé situace a nelze ji řešit jinak než půjčkou? Nebojte se, beztak v tom nejste sami. Uklidnit se tím, že i ostatní lidé mají podobné problémy, je sice hezké, nicméně musíte expresně jednat. Získat půjčku dnes můžete s nadsázkou řečeno na každém rohu. Ne všude vám ale nabídnou férové podmínky a ne každá instituce vám skutečně peníze půjčí. Právě proto se v následujících řádcích podíváme na veškeré záležitosti, jež byste měli v případě výběru správného úvěru brát v potaz!

Jaké jsou nejčastější podmínky poskytovatelů?

Ať už volíte jakékoli půjčky, setkáte se s přesně danými podmínkami ze strany poskytovatele. Asi nejčastěji se budou ptát, jestli již někde peníze nedlužíte. Rozhodně nikomu nezamlžujte, že tomu tak ve skutečnosti je. Firma poskytující půjčky si vše velmi jednoduše prověří v registru dlužníků. Za několik vteřin pravdu zjistí. Často požadují finanční instituce také občanský průkaz nebo jiný doklad totožnosti. Samozřejmostí je pro ně plnoletost žadatele. V neposlední řadě požadují záruky vaší bonity. Jinými slovy, potřebují jistotu, že budete opravdu splácet v domluvených termínech.

Čím budete ručit?

Ne každému je příjemné, když musí zastavit vlastní střechu nad hlavou. Někteří poskytovatelé i tento typ záruky vyžadují. U hypoték je prakticky jakousi samozřejmostí. Tradičně je po zájemcích o úvěr vyžadováno spíše potvrzení o aktuální výši příjmu, u podnikatelů dokladování poslední faktury. U některých společností mnohdy postačí i podpis ručitele, tedy třetí osoby.

Kolik skutečně přeplatíte?

Tuto otázku by si měl každý žadatel o půjčku zodpovědět jako první dlouho před tím, než podepíše úvěrovou smlouvu! Vždyť některé půjčky na trhu jsou z hlediska přeplatků doslova nelidské. Spočítat si přeplatek můžete pohodlně prostřednictvím RPSN a úrokové sazby jako takové. U mnohých zejména online půjček se úroky ani neřeší a přeplatek je vyjádřen přímo konkrétní sumou označovanou jako manipulační poplatek. Tady máte jasno hned na počátku. Stejně tak je tomu i u konsolidace půjček.

Mnohdy se vyplatí i konsolidace

Vcelku hojně je řešen také vztah refinancování půjček vs. konsolidace. Není se čemu divit, poněvadž někteří lidé zkrátka nestíhají splácet, a tak potřebují z dluhové pasti najít cestu ven. Ne vždy se to daří. Obecně vzato, konsolidace se vyplatí, když už prostě jednotlivé úvěry nedokážete splácet a potřebujete je sloučit do jednoho jediného.

Náš tip na půjčku

Jestliže potřebujete půjčit co nejrychleji menší finanční obnos od 1 000 do 15 000 korun, vyřešte vše online. Naším tipem je úvěr od SOS Credit. Splácet jej můžete od 7 do 28 dní s tím, že poskytovatel nabízí slevy na další opakované půjčky, a to ve výši 10, 15 a 20 %.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

3 × 5 =