Spořicí účet – peníze po ruce

Prasátko

Pokud jste měli nějaké větší peníze, měli jste dilema. Nechat je na běžném účtu nebo je odložit na termínovaný účet a ochránit je před inflací? Problém byl, že aby peníze vynesly nějaká procenta, nemohli jste s nimi po určenou dobu nakládat. Na běžném bankovním účtu jsou totiž úroky zanedbatelné.

V téhle chvíli existuje elegantní řešení – spořící účet, ze kterého můžete prostředky libovolně vybírat a zase je vracet. Zhodnocení je vyšší, než v minulých letech, až 3,5% ročně, ochrání tedy peníze před inflací. Spořicí účty mají určitá omezení – nemůžete například vybírat peníze na pokladně nebo z bankomatu, ale jen převést je na jiný účet, vyžaduje se určitá výše částky, aby byl připsán úrok a podobně.

Jako příklad si můžeme vzít Červené konto Poštovní spořitelny, které se mi líbilo:
  • zhodnocení 3,3% ročně, je-li zůstatek 50.000,- Kč a více
  • veškeré operace jsou zdarma
  • s účtem lze disponovat prostřednictvím jednoho až dvou autorizovaných účtů (prostě vašeho běžného účtu, ze kterého posíláte peníze a když je chcete vybrat, pošlete je ze spořícího účtu tam)
  • ovládání jen elektronicky (internet, telefon)                                                                                      

Dalšími produkty jsou například spořicí účty u mBank, Bawag Bank, ING nebo Citibank, podívejte se na jedno porovnání a druhé porovnání.

Spořicí účty bank jsou pojištěný klid
Kam uložit „krátké“ peníze I.
Úroky rostou. Spořicí účty nyní nabízejí zhodnocení 3,5 % ročně

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

seventeen − 13 =